SINFONIETKA cykl edukacyjny dla dzieci – Orkiestra Sinfonietta Cracovia

W dużym mieście zawsze coś się dzieje! Tak jest właśnie w Krakowie. Oczywiście większość oferty jest skierowana do dorosłych odbiorców, ale zawsze znajdzie się coś dla małych rączek i nóżek 🙂 Dzisiaj chciałabym powiedzieć kilka dosłownie słów o cyklu Sinfonietka, czyli cyklu edukacyjnym, muzycznym (jak można z nazwy wywnioskować) i co najlepsze dla dzieci (!).

Orkiestra Sinfonietta Cracovia organizuje dla dzieci Sinfonietkę. Dzieci podczas tych niezwykłych spotkań nie tylko mogą posłuchać przepięknie wykonanej muzyki klasycznej, ale też czegoś się nauczyć o kompozytorach, utworach i nie tylko. Dzieci siedzą w środku orkiestry. Nie ma ograniczeń wiekowych, więc w jednej sali wyśmienicie się bawią i roczne dzieciaki, i przedszkolaki, i dzieci w wieku szkolnym. Myślę, że rodzicom też takie spędzanie czasu sprawia dużą przyjemność. Ja jestem zachwycona, córka też, choć na początku twierdziła, że jest trochę za głośno, ale szybko zaczęła się świetnie bawić wypytując mnie o Pana dyrygenta, który na ostatnim spotkaniu był dużą inspiracją dla wielu dzieciaków. Emilka już będąc w domu tacie pokazywała jak robi dyrygent, komicznie wymachując rączkami.

Zdjęcia z ostatniej Sinfonietki na Beethovenie, na której dzieci mogły zagrać na instrumentach zrobionych przez siebie (również wydrukowałyśmy trąbkę i bęben + wzięłyśmy ze sobą instrumenty by Świnka Peppa 😉 ) są dostępne tutaj
Sinfonietka na Beethovenie, a wszystkich zainteresowanych kolejnymi odsłonami Sinfonietki zachęcam do śledzenia profilu FB Sinfonietta Cracovia.

Sinfonietka na Beethovenie

Sinfonietka na Beethovenie instrumenty Sinfonietka na Beethovenie instrumenty

Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę Instrumenty na Sinfonietkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *