Zatorland i Inwałd Park

Emilka, pewnie jak inne dzieciaki, uwielbia dinozaury i smoki. Jest bardzo ciekawa tych prehistorycznych istot i wszystkiego, co się z nimi wiąże (oczywiście na miarę swojego wieku :)). Ostatnio więc odwiedziłyśmy dwa parki rozrywki, w których znajdują się tematyczne parki z dinozaurami. Był to Inwałd Park i Zatorland.  Emocje, jakie towarzyszyły córce przy zwiedzaniu i odkrywaniu tych parków, są nie do opisania: zachwyt, radość, ciekawość, strach, ekscytacja. Tak, tak nie pomyliłam się, strach też był. W Inwałd Parku były aż trzy podejścia do jaskini z dinozaurem. Zwyciężyła jednak ciekawość nad strachem. O tej jaskini Emilka wspomina często. Mówi, że była dzielna i nie bała się. Byłam w jaskini z dinozaurem, babciu!

Każdy z tych parków oprócz możliwości obejrzenia dinozaurów oferuje także inne rozrywki. Najatrakcyjniejszą stanowi lunapark. Cała masa karuzel sprawi, że trudno będzie wyjść, kiedy już nastanie pora. Od nieograniczonego szaleństwa może zakręcić się w głowie! Emilka uwielbia także wszelkiego rodzaju trampoliny. W obu parkach skakała na nich jak szalona. Co jeszcze? W cenie biletu np. jest kino, przejażdżki ciuchcią, placyki zabaw, małpie gaje czy pływanie statkiem. Każdy z tych parków ma kilka parków tematycznych z różnorodnymi atrakcjami. Nie wszystkie jednak będą stanowić atrakcję dla małych dzieci. Jednak zapewniam, że ani w Inwałd Parku, ani w Zatorlandzie dziecko nie będzie się nudzić (pierwszy raz je odwiedziłyśmy, jak Emilka miała dwa lata). Będzie często wspominać o przeżytych przygodach i wypróbowanych karuzelach. Będzie opowiadało, co robią dinozaury i jak fajnie jest karmić zwierzątka. Zdecydowanie warto kupić bilety do tych parków rozrywki na dwa dni. Jeden dzień może nie wystarczyć, żeby zobaczyć i wypróbować wszystko.

Co warto zabrać ze sobą? Cóż, żeby nie zbankrutować, warto spakować ze sobą duży zapas picia i jakieś jedzenie. W obu parkach są miejsca, gdzie można spokojnie zjeść jedzenie przywiezione ze sobą i odpocząć. Nam przydało się także ubranie na zmianę. Przecież wypadki się zdarzają 😉 Fura dobrego humoru i nastawienie na bardzo, bardzo intensywny dzień też się przydadzą! Udanej zabawy życzymy!

P.S. Najlepiej wyjazd do parków rozrywki zaplanować na mniej upalne dnie, żeby nie uprażyć się na karuzelach oraz nie myśleć tylko i wyłącznie o schronieniu przez słońcem, a korzystać z atrakcji i bawić się.

Zatorland Inwałd Park
Park ruchomych dinozaurów

Park owadów

Park bajek i stworzeń wodnych

Lunapark

Park mitologii

Dinolandia

Park miniatur Świat marzeń i Lunapark

KUCYK mini ZOO

Park Średniowieczny Warownia Inwałd

Ogród Jana Pawła II

Poniżej kilka zdjęć z dinozaurami 🙂

 

5 Comments

  1. Grzesiek

    Witam,
    Choć od Pani wpisu minęły już trzy lata, w powyższym temacie bardzo chętnie wypowiem się i ja 🙂 Park Rozrywki Zatorland, znajdujący się w bliskim sąsiedztwie miast Oświęcimia i Wadowic, to niesamowite miejsce, gwarantujące doskonałą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Strzał w dziesiątkę! Bilety w przystępnej cenie (trzeba wziąć pod uwagę, że bilet Premium upoważnia do zabawy na terenie całego kompleksu tj. 3 parków + lunaparku), bardzo dobre jedzenie, ogrom atrakcji sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić. Każdy znajdzie coś dla siebie! Ponieważ mój syn jest wielkim fanem dinozaurów, jego reakcja na widok ogromnych rozmiarów, ruchomych eksponatów była dla nas bezcenna 🙂 Frajda sama w sobie 🙂 Na rodzinną wycieczkę zdecydowałem się początkiem maja br., aczkolwiek jestem pewien, że jeszcze tu wrócimy…w tym sezonie oczywiście. Gorąco polecam i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *