Wystawa budowli z klocków LEGO

Jeszcze tylko do 30 października można odwiedzić Wystawę budowli z klocków LEGO w Krakowie (mieści się w Galerii Kazimierz). Zatem każdy, kto jeszcze ma to w planach lub nie ma pomysłu na spędzenie deszczowego dnia z dzieckiem, ma dosłownie kilka dni. Byłyśmy z Emilką w zeszły weekend i  wróciłyśmy bardzo zadowolone. Choć przyznam się szczerze, że byłam nastawiona bardzo sceptycznie, bo uważałam, że to może nie być atrakcją dla mojej trzyletniej córki. Jak to z rodzicami bywa, myliłam się. Okazało się, że Emilka była zachwycona. Oczywiście, jak to w przypadku małych dziewczynek, zachwyt budziło wszystko, co było bardzo kolorowe lub czym mogła posterować. Budowle Star Wars jakoś nie wzbudzały specjalnego entuzjazmu. Wiadomo! Dla większości chłopców jednak to niewątpliwa atrakcja! Motywów ze Star Wars nie brakuje!

Teraz konkrety, czyli jakie atrakcje są w cenie biletu? Jest wystawa, na której jest ogrom budowli. Dla każdego coś atrakcyjnego się znajdzie (niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków; eksponaty interaktywne; 15 tirów klocków oraz sprzętu; 1700 m2 powierzchni; 100 makiet; setki eksponatów dla dzieci i dorosłych). Z ciekawostek, na wystawie można zobaczyć największego na świecie człowieka zbudowanego z klocków LEGO – Roberta Wadlow’a. Postać wykonana w skali 1:1. Robi wrażenie! Pan Robert miał 272 cm. W skali 1:1 został wybudowany także Rafał Sonik i jego quad. Największą budową z klocków na wystawie jest samolot Air Force One (największy zbudowanym z klocków LEGO na całym świecie), o którym znajdziecie co nieco w filmiku poniżej.

Jest też Fun Park, czyli strefa zabawy, gdzie dziecko w każdym wieku zabawi się doskonale. Są tam stoliki do budowania, zjeżdżalnie dla samochodów, baseny z klockami LEGO Duplo, konsole z grami, kino, kolorowanki i wiele różnych innych rzeczy. Na tej strefie zdecydowanie spędziłyśmy najwięcej czasu. Córka się bawiła i ja też. Co tutaj długo mówić, mój mąż zawsze mi powtarza, że mam syndrom dziecka, które dorastało bez klocków LEGO 😉 Nie wiem, jaki to jest, ale zawsze mu się odcinam, że miałam za to duży konstruktor ze śrubokrętem!

Podsumowując, dużo zabawy dla małych i dużych jeszcze tylko przez kilka dni w Krakowie!

https://youtu.be/zMPH0s2S6m8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *