Weekend nad Zalewem Solińskim?

Podobno został nam jeszcze ostatni ciepły weekend, więc warto go wykorzystać! Gdzie udać się? Tym, którzy lubią bywać w Bieszczadach lub/i nad wodą, gorąco polecam rodzinny wypad nad Zalew Soliński. Jest już końcówka sezonu, więc nie ma tłumów, a ceny są całkiem przystępne.

Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych Bieszczadów (opcja dla tych, którzy nie przepadają za wyprawami w góry z dziećmi). Przejście po zaporze i karmienie z niej ryb będzie niewątpliwą atrakcją dla dziecka. „Popatrz, popatrz mamo, jaka duża ryba płynie!” – krzyczała zadowolona Emilka. Dodatkowo, jeżeli dziecko lubi statki i nie ma problemu z wytrzymaniem na nich przez godzinę, można udać się na rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Dla dzieci są również inne atrakcje, niestety w większości płatne: karuzele, możliwość wypożyczenia wszelakiego sprzętu wodnego np. policyjne rowerki wodne (i-o, i-o)! Emilka się nudzi na rowerku wodny m bardzo szybko, ale zachwyca się bardzo ich różnorodnością i chciała spróbować popływać na łabędziu (na szczęście udało się ją odciągnąć od tego pomysłu). Największą atrakcją dla mojej córki było spacerowanie po wodzie, zbieranie kamyków (Uwaga! Przydadzą się gumowe sandały, ponieważ plaże nie są piaszczyste, a kamieniste) i usypywanie z nich kopców oraz odwiedzenie parku linowego w Polańczyku. To obok Soliny zdecydowanie najbardziej znany i popularny kurort nad Zalewem Solińskim. Można tu nie tylko poopalać się na plaży, ale i rozbić namiot na polu namiotowym 🙂 W Polańczyku jest sporo ośrodków wypoczynkowych i dużo domków letniskowych.

Kto zatem jest chętny na taki weekend?

P.S. Po pobycie nad Zalewem Solińskim Emilka zaczęła fantazjować i przedstawiła mi swoje dzieło – jezioro z żaglówkami (jezioro to kartki papieru porysowane długopisem, żaglówki – porysowane kartki samoprzylepne) 😉

Zalew Soliński Zalew SolińskiZalew SolińskiŻaglówki na jeziorze

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *