Razem z dzieckiem do biblioteki

Dzisiaj na rynku wydawniczym mamy różnorodność książkową dla dzieci. Wydawnictwa bardzo mocno walczą o uwagę małych czytelników i ich rodziców. W sumie to bardzo dobrze, ponieważ nowych i bardzo atrakcyjnych książek jest olbrzymia ilość. Chciałabym je mieć wszystkie i, myślę, że Emilka także, choć tak naprawdę jest jeszcze bardzo mała! Po za tym nie ma co ukrywać, ale książki dla dzieci wcale nie są tanie. Tutaj z pomocą przychodzi nam biblioteka.

Kiedy zapisać dziecko do biblioteki? Dziecko w każdym wieku można zapisać i wypożyczyć dla niego książki! Przyznaje jednak, że pierwsze wyjście do biblioteki z dwulatkiem może być nieco stresujące dla rodzica, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dziecko zawsze wymyśli coś, co nie będzie podobało się ani nam, ani pracownikom biblioteki. Moje pierwsze wyjście wyglądało tak: Emilia latała między książkowymi regałami i wyciągała plakietki z literami, a ja musiałam je wkładać z powrotem w odpowiednie miejsce. Na szczęście już następna wizyta przebiegła bardzo spokojnie, wspólnie wybrałyśmy książki i szczęśliwe wróciłyśmy do domu.

Czy wyjście do biblioteki może być dla dziecka atrakcyjne? Zdecydowanie tak! Po pierwsze, biblioteki coraz częściej mają bardzo atrakcyjne wystroje, z kącikami zabaw dla dzieci i z dostępem do komputerów i innych sprzętów. Po drugie, w bibliotekach bardzo często coś się dzieje: a to jakiś pokaz filmu, a to jakie wspólne zabawy plastyczne (ostatnio z Emilką znalazłyśmy w bibliotece dinozaura zrobionego przez dzieci), a to wspólne czytanie książek. Wystarczy tylko śledzić ofertę biblioteczną!

Cudownie więc, że biblioteki jeszcze funkcjonują, nie odeszły do lamusa, a mała plastikowa karta umożliwia nam dostęp do bardzo atrakcyjnych zbiorów (dostęp także online)!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *