W domu, w dziczy, na ulicy Rozbrykany słownik obrazkowy

Dzisiaj prezentujemy Wam z Emilką rozbrykany słownik obrazkowy „W domu, w dziczy, na ulicy”. Jest to bardzo ciekawa propozycja słownika dla maluchów. Zawiera ona bowiem dużo pięknych ilustracji słynnej holenderskiej graficzki Fiep Westendorp. Kilka pokoleń Holendrów wychowało się na jej ilustracjach. To jest prawdziwa perełka dostępna w Polsce. Pokazuje ona dzieciom, jak dużo dzieje się dookoła, jak dużo ciekawych rzeczy można spotkać wszędzie, gdzie się znajdujemy. Mniejszym dzieciom można spokojnie pokazać tę książkę i nazywać pojedyncze obrazki (kartki są grube i wytrzymałe). Trochę większym – można opowiedzieć już o wiele więcej, a nawet jakąś historyjkę. Jeszcze starszym można dać tę pozycję do nauki czytania. Książka nie jest pozbawiona dowcipu. Niektóre ilustracje są przezabawne. Zapoznanie się z nią nam pochłonęło cały długaśny wieczór. Znowu Wydawnictwo Dwie Siostry postawiło na odświeżenie kolejnej perełki grafiki książkowej i się nie pomyliło!

„Spójrz, jak piękny i wielki jest świat! Na ulicy, w parku, w domu, w szkole, w lesie – wszędzie pełno jest rzeczy, ludzi i zwierząt! Znajdź je w tej książce i sprawdź, jak się nazywają.”

 

W domu, w dziczy, na ulicy Rozbrykany słownik obrazkowy

  • Wydawnictwo Dwie Siostry
  • Tekst i ilustracje: Fiep Westendorp
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 50
  • Przedział wiekowy: 1+
  • Wymiar: 23,50 x 23,50 cm
  • Rok wydania: 2016

Fiep Westendorp (Sophia Maria Westendorp) – holenderska ilustratorka, długoletnia współpracowniczka najsłynniejszej niderlandzkiej autorki literatury dziecięcej – Annie M.G. Schmidt. Skończyła szkołę rzemiosła artystycznego w Den Bosch, a następnie Akademię Sztuk Pięknych w Rotterdamie. Po wojnie współpracowała m.in. z czasopismami „Mandril”, „Vrij Nederland” oraz z dziennikiem „Het Parool”. Fiep Westendorp współpracowała też z innymi autorami, m.in. Mies Bouhuys („Pim en Pom”), Henriette van Eyk, Wim Hora Adema, Marjolein de Vos, Han G. Hoekstra i z wielu, wielu innymi. W 1997 roku odebrała „Pędzel za całokształt twórczości” – nagrodę utworzoną specjalnie dla niej. Polskim czytelnikom znana przede wszystkim jako ilustratorka książek „Julek i Julka” oraz „Pluk z wieżyczki”.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *