Seria książek dla dzieci o słoniu w kratkę – Elmerze

Dzisiaj prezentuję wspaniałego bohatera z naszej biblioteczki, który bardzo przypadł do gustu Emilce. Jest to słoń Elmer – słoń niezwykły, ponieważ nie jest koloru słoniowego, a jest w kolorową kratkę. Jest żółty i pomarańczowy, czerwony i różowy, fioletowy, niebieski i zielony, czarny i biały. Dzięki temu, że Elmer jest inny i się wyróżnia, jest pomocny i zabawny, inne słonie są radosne. Lubią z nim dowcipkować, a on lubi prowokować różne zabawy. Słoń w kratkę wpada na różne dziwne pomysły: próbuje zmienić swoją kolorową kratkę na kolor słoniowy, oddaje swoje kolory tęczy, bo akurat była bezbarwna. Bawi się świetnie z kuzynem Wilburem (jest brzuchomówcą w czarno-białą kratkę) czy też z dziadkiem Eldo (jest złoty, przypomina trochę ananas). Elmer nie tylko lubi zabawę, ale także pomaga innym. Kiedy słoniątku ginie jego ulubiony pluszak, słoń w kratkę nie zastanawia się długo, daje mu swojego misia, a następnego dnia wyrusza na poszukiwania zguby.

Autor David Mckee stworzył całą serię o Elmerze (na stronie Wydawnictwa Papilon można znaleźć wszystkie wydane książki z tej serii), która prostym, dziecięcym językiem mówi o inności, tolerancji i akceptacji oraz innych dobrych emocjach. Wszystkie książki z tej serii są barwne i kolorowe, takie jak Elmer. Dziecko przy nich nie będzie się nudzić, nawet taki żwawy maluch, jak Emilka. „Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach poziomujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.”
ELMER
Wydawnictwo: Papilon
Autor: David McKee
Oprawa: twarda
Przedział wiekowy: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Wymiar: 270x236mm
Liczba stron: 32
Premiera: 2011
Elmer. Wielka Księga Przygód
Wydawnictwo: Papilon
Autor: David McKee
Oprawa: twarda
Przedział wiekowy: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Wymiar: 270x236mm
Liczba stron: 112
Premiera: 2012
P.S. W sprzedaży dla fanów Elmera również jest Elmer. Książka z szablonami. Potrafię rysować. Przyjaciele z dżunglii oraz Elmer. Książka z szablonami. Potrafię rysować. Słoń w kratkę, a także Elmer i przyjaciele. Książeczka do kolorowania dla najmłodszych. Jeszcze tych pozycji nie posiadamy, ale na pewno zastanowimy się nad ich zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *