Seria książek dla dzieci o słoniu w kratkę – Elmerze

Dzisiaj prezentuję wspaniałego bohatera z naszej biblioteczki, który bardzo przypadł do gustu Emilce. Jest to słoń Elmer – słoń niezwykły, ponieważ nie jest koloru słoniowego, a jest w kolorową kratkę. Jest żółty i pomarańczowy, czerwony i różowy, fioletowy, niebieski i zielony, czarny i biały. Dzięki temu, że Elmer jest inny i się wyróżnia, jest pomocny i zabawny, inne słonie są radosne. Lubią z nim dowcipkować, a on lubi prowokować różne zabawy. Słoń w kratkę wpada na różne dziwne pomysły: próbuje zmienić swoją kolorową kratkę na kolor słoniowy, oddaje swoje kolory tęczy, bo akurat była bezbarwna. Bawi się świetnie z kuzynem Wilburem (jest brzuchomówcą w czarno-białą kratkę) czy też z dziadkiem Eldo (jest złoty, przypomina trochę ananas). Elmer nie tylko lubi zabawę, ale także pomaga innym. Kiedy słoniątku ginie jego ulubiony pluszak, słoń w kratkę nie zastanawia się długo, daje mu swojego misia, a następnego dnia wyrusza na poszukiwania zguby.

Autor David Mckee stworzył całą serię o Elmerze (na stronie Wydawnictwa Papilon można znaleźć wszystkie wydane książki z tej serii), która prostym, dziecięcym językiem mówi o inności, tolerancji i akceptacji oraz innych dobrych emocjach. Wszystkie książki z tej serii są barwne i kolorowe, takie jak Elmer. Dziecko przy nich nie będzie się nudzić, nawet taki żwawy maluch, jak Emilka. „Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach poziomujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.”
ELMER
Wydawnictwo: Papilon
Autor: David McKee
Oprawa: twarda
Przedział wiekowy: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Wymiar: 270x236mm
Liczba stron: 32
Premiera: 2011
Elmer. Wielka Księga Przygód
Wydawnictwo: Papilon
Autor: David McKee
Oprawa: twarda
Przedział wiekowy: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Wymiar: 270x236mm
Liczba stron: 112
Premiera: 2012
P.S. W sprzedaży dla fanów Elmera również jest Elmer. Książka z szablonami. Potrafię rysować. Przyjaciele z dżunglii oraz Elmer. Książka z szablonami. Potrafię rysować. Słoń w kratkę, a także Elmer i przyjaciele. Książeczka do kolorowania dla najmłodszych. Jeszcze tych pozycji nie posiadamy, ale na pewno zastanowimy się nad ich zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *