Opowiem Ci, mamo, skąd się bierze miód

Każde dziecko wie, że pszczoły to miód, ale w jaki sposób te małe owady go robią wie już nie każde. Z pomocą może przyjść książka z fantastycznej serii Opowiem Ci, mamo. Wraz z książką możemy spróbować pomóc dziecku zrozumieć, skąd się bierze miód.

Co znajdziemy w książce?

 1. Jak zawsze są piękne ilustracje. Zawierają one bardzo dużo wartościowych szczegółów, ale także nie brakuje elementów humorystycznych.
 2. Wszystkie książki z tej serii są bardzo dobrze wykonane. Mają grube, tekturowe kartki, które przetrwają wszystkie pomysły naszej pociechy.
 3. Akurat ta pozycja zawiera ogrom tekstu, za pomocą którego poznamy całe życie pszczoły. Informacji i ciekawostek naprawdę jest masa! Dorosły też się podszkoli przy okazji 😉 Ja Emilce starałam się jak najwięcej opowiadać lub czytać tylko wybrane fragmenty, żeby się nie znudziła. W książce można znaleźć budowę pszczoły, opis budowy kwiatu, omówione zostały zapylenie kwiatów, komunikowanie się pszczół, rozmnażanie się oraz dokarmianie przez pszczelarzy.
 4. Nie zabrakło tu oczywiście wierszyków Marcina Brykczyńskiego, bez których już chyba trudno wyobrazić sobie książki z serii Opowiem Ci, mamo.
 5. Jest dużo interesujących zadań.
 6. Pomysły na zabawy plastyczne – opis zrobienia kwiatów i pszczółek.

Skąd się bierze miód Wydawnictwa Nasza Księgarnia okazała się kolejną interesującą książką. Nie jest to książka ani na jeden wieczór, ani na jeden sezon. Dziecko będzie do niej dorastać, będzie rozumiało coraz więcej. Dla małego odkrywcy, żądnego wiedzy jest to pozycja w sam raz! Dziecko nie tylko pozna wszystko o pszczelim życiu, ale także podszkoli swoją spostrzegawczość i logiczne myślenie.  Zdecydowanie polecamy!

p.s. My już mamy zrobione swoje domowe pszczółki. Jeszcze tylko kwiatki i pokażemy Wam swoje dzieło.

 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Oprawa: twarda
 • Liczba stron: 28
 • Przedział wiekowy: 2+
 • Autorzy: Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
 • Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz
 • Wymiar: 200×280 mm
 • Rok wydania: 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *