O rety! Przyroda!

Macie swoje typy książek, które zachwycają? My tak! Zdecydowanie mamy takich bardzo dużo. Prawie wszystkie 😉 Dzisiaj chcę opowiedzieć o książce, która zachwyca nie tylko rozmiarem (Emilka mówi, że jest ogromniasta!), ale i treścią. Jest to niesamowita skarbnica wiedzy o zwierzętach i roślinach – „O rety! Przyroda”. Faktycznie przy niej można wykrzyknąć: „O rety”!

Cała treść książki podzielona jest na sześć rozdziałów: Wczesna wiosna, Pełnia wiosny, Wczesne lato, Pełnia lata, Jesień, Zima. Mało tego każdy rozdział składa się z wielu podrozdziałów opisujących i ilustrujących życie roślinne i zwierzęce w różnych środowiskach: w lasach, na bagnach, w górach, ogrodzie, jaskini czy też mieście. Jest świetnie przemyślana przez Tomasza Samojlika, który włożył w nią bardzo dużo serca i pracy. To po prostu czuć na każdej stronie. Można po tę książkę sięgać bez końca. Uwierzcie mi, nie tylko dziecko będzie zachwycone! Zaznaczyć trzeba, że temat przyrody jest bardzo trudny do przekazania w dostępny sposób maluchowi.  A jednak Tomasz Samojlik poradził sobie z nim znakomicie. Udało mu się zatrzymać przy tej książce moją trzylatkę. Czytamy książkę, a córka wskazuje paluszkiem na zwierzęta, które ją ciekawią i mówi: „Widzisz mamo, widzisz!” Na dodatek książce nie brakuje humoru. Zwierzęce teksty w dymkach są przezabawne. Oprócz tego na każdej „planszy poukrywane jest zwierzę, które podpatruje, co dzieje się w przyrodzie” (a plansz jest aż 42).  Poszukiwanie tych podpatrujących wciągnęło nas z Emilką bez reszty. 

O rety! Przyroda. Tomasz Samojlik

Jest to książka, która nawet dla małego odkrywcy i obserwatora przyrody będzie bardzo ciekawa i interesująca. Z tą książką nie ma nudy, szczególnie jeśli wiedzę z niej zdobytą wykorzystamy na spacerach (o każdej porze roku i w każdym środowisku). Cóż, jest to idealny prezent, również bez okazji! Na koniec tylko dodam, że dostępny jest do książki „blok z ciekawymi zadaniami” rozwijającymi „zdolności najmłodszych: logiczne myślenie, koncentrację, zmysł obserwacji, wyobraźnię i wiedzę przyrodniczą” – O RETY! ZABAWY MAŁYCH PRZYRODNIKÓW. Warto także odwiedzić stronę O rety! Przyroda.

  • Wydawnictwo Multico Oficyna Wydawnicza
  • Autor i i ilustrator: Tomasz Samojlik
  • Format: 27,5×37,5 cm
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 96
  • Przedział wiekowy: 3 +
  • Rok wydania: 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *