Magia książek Herve Tulleta

Kto nie zna książek Herve Tulleta? Jeśli są jeszcze takie osoby, to koniecznie muszą je poznać. Dlaczego? Właśnie dzisiaj chciałam chwilę poświęcić magii Tulleta. To, że jego książki w magiczny sposób przykuwają uwagę dziecka i zachęcają do wspólnej zabawy, jest bezsprzeczne. Zgodzi się ze mną każda mama, która przynajmniej raz czytała dziecku jakąkolwiek z książek Herve Tulleta.

Ksiązki Herve Tulleta

Co w sobie kryją i dlaczego są tak popularne? W czym tkwi ich magia? Magia tkwi w tym, że angażują wszystkie zmysły dziecka. To nie są książki tylko i wyłącznie do czytania, lecz dotykania, odkrywania, poznawania i dobrej zabawy. Z perspektywy osoby dorosłej mogą wydawać się banalne i prościutkie, ale nie są! Są najlepszymi interaktywnymi zabawkami, które sobie tylko można zażyczyć. Bawisz się i nie masz dość! Uwielbiam obserwować, jak Emilka chłonie je i angażuje się we wszystko, co słyszy i widzi na kartkach. Zresztą mnie też wciągają.

Ksiązki Herve Tulleta

Chyba cały sekret jest w prostocie. To ona sprawia, że pomysły, na których bazują książki są tak chwytliwe. Oczywiście książki Tulleta różnią się od siebie i nie znajdziemy dwóch takich samych, choć wydają się być bardzo podobne. Łączy je wszystkie jedno – wyobraźnia! Autor jakby naprowadza czytelnika na trop dobrej zabawy i to tylko od czytelnika zależy, czy podąży tą ścieżką. Czasami nawet nie trzeba tekstu, żeby doskonale się bawić książką. Udowadniają to takie pozycje jak Paluszkowa olimpiada, Gra cieni, Zabawa w oczka, Ruszaj w drogę czy też Znajdź różnice, Gra w kolory, Zabawa liniami, Gra luster, Graj w piłkę. Tu liczą się doznania przy książce, a treść jest zależna tylko i wyłącznie od nas, czytających. Wystarczy tylko własna wyobraźnia! A przecież dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona.

Ksiązki Herve Tulleta

Wszystkie książki Herve Tulleta wymagają od dziecka aktywności i zachęcają do niej. Nie sposób jest nie zakochać się w kolorowych kropkach autora czy też nie bawić się przygodami Turlututu. Te książki przyciągają jak magnes. W nich po prostu dzieją się czary-mary zrozumiałe dla dziecka i bawiące go. To są idealne książki do zajęcia uwagi dziecka w samochodzie czy też pociągu. Każdy łobuziak przy nich zapomni o rozrabianiu i zatrzyma się na chwilę. Jest tylko jedno ale… Jakie? Te cudowne książki nie nadają się na czytanie przed snem 😉

Ksiązki Herve Tulleta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *