Ludzie – Peter Spier – Książka dla dzieci o NAS

Uważam, że pisanie książek dla dzieci jest niezwykle trudne. Dzieci nie szukają ozdobników, szukają prostego i zrozumiałego przekazu, który będzie angażował lub też budził ciekawość poznawania, zadawania pytań, dopytywania się. Niezwykle ciężkie zadanie. Pewnie każdy autor literatury dla dzieci nie raz zastanawia się nad tym, jak przekazać coś, co zostanie zrozumiane, co zostanie zaakceptowane?! Jak przekazać coś, co dla dzieci jest trudne do zrozumienia?! Jak odpowiedzieć na wszystkie, niekończące się: „Dlaczego?, Po co?, A dlaczego?”. Odpowiedzi znajdziemy w takich perełkach jak książka „LUDZIE” autorstwa Petera Spiera.

Ludzie - Peter Spier - Książka dla dzieci

Książka opowiada dziecku o nas, ludziach. Przedstawia proste, znane fakty i niezwykłe informacje zarazem. „Wiemy, że na świecie żyje mnóstwo ludzi i że co roku przybywa ich wiele milionów” i „nie ma dwóch identycznych” osób. Jesteśmy podobni, a jednak różnimy się pod wieloma względami. Książka właśnie jest o tym, o tym, że jesteśmy różni. O tym, że każdy z nas lubi co innego i każdy z nas jest wyjątkowy. Książka wprowadza dziecko w świat, który na co dzień raczej trudno dostrzec. Zazwyczaj obracamy się w wąskich kręgach znajomych i nie zauważamy tego, w jakich językach mówią inni, jakie religie wyznają, jakie mają zainteresowania i jak lubią spędzać czas wolny.

Ludzie - Peter Spier - Książka dla dzieci

„Ludzie” to taka encyklopedia dla dzieci – przystępna, zrozumiała i przemawiająca ich językiem. Moja czterolatka była zafascynowana. Dopytywała się dosłownie o wszystko. Pojawiło się „milion razy” dlaczego? 😉 Może i jest to książka dla nieco starszych dzieci, wiek sugerowany 6+, stwierdzam jednak, że młodsze dziecko także przy niej nie będzie się nudzić. Jest ona wypełniona ilustracjami – z rozmachem i szczegółowymi. Sama nie mogłam od niej się oderwać przez dłuższą chwilę. Pierwszego dnia, kiedy córka zasnęła, zgarnęła książkę i długo ją przeglądałam, wertowałam, odkrywałam. Książka jest niesamowita i Świat Ludzi, nasz świat, jest niesamowity. „Więc czy to nie wspaniale, że każdy z nas jest jedyny w sowim rodzaju?”

Ludzie - Peter Spier - Książka dla dzieci Ludzie - Peter Spier - Książka dla dzieci Ludzie - Peter Spier - Książka dla dzieci

  • Wydawnictwo Muchomor
  • Autor: Peter Spier
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 48
  • Przedział wiekowy: 6+
  • Wymiar:  33×24,5 cm
  • Rok wydania: 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *