Poldi i Poli na wielkim przyjęciu urodzinowym

Pingwinia babcia kończy 90 lat! Idealny powód do świętowania! W domu jest pełno gości, pingwinów oczywiście, które robią dziwaczne i pomysłowe rzeczy, po za tymi zwyczajnymi. W tym zamieszaniu babcia zgubiła swój tęczowy kostium, który musi odnaleźć do wieczora. Pomagają jej w tym pingwinek Poldi (ciekawski mały pingwin, który najbardziej lubi majsterkować) i krokodyl Poli (niedawno się wprowadził obok, uwielbia budyń z lukrecji i jest trochę nieśmiały). Można do nich  przyłączyć  się i pomóc w znalezieniu kostiumu.

Książka kryje również inne atrakcje. Po pierwsze, jest pełno przekomicznych sytuacji, o których można opowiadać dziecku bez końca. Są włamywacze, jest pingwin na szczudłach, są pingwinie miłośnicy książek i muzyki, a nawet hydraulik. Emilka jest bardzo ciekawska, więc nieustannie pyta się, a co ten pingwin robi i wskazuje na wybranego pingwina. Pytaniom dziecka może nie być końca, a nad książką można spędzić trochę czasu 😉 Po drugie, w książce znajdziemy inne postacie, które są do odszukania na każdej ze stron, czyli w każdym pokoju, do którego zaglądamy. Jest ulubiona ciocia Poldiego Esmeralda – ma zawsze najwspanialsze pomysły, czasami trochę przesadza, kocha wszystko, co jest błyszczące i kolorowe. Jest prawdziwy łowca przygód wujek Charlie – zostaje w domu tylko wtedy, gdy jest chory lub kiedy babcia obchodzi urodziny, ale dzisiaj robi wyjątek i wybiera się na safari. Mały robot czyszczący o imieniu Łyk – wygląda jak biedronka, jest ulubionym wynalazkiem Poldiego, czasami tak dokładnie sprząta, że później Poldi nie może nic znaleźć.

Książka Poldi i Poli na wielkim przyjęciu urodzinowym jest bardzo kolorowa z ogromną ilością pingwinów na każdej stronie. Na pewno dziecko przy niej się nie nudzi i bawi się świetnie w szperacza-poszukiwacza postaci, rzeczy i zabawnych sytuacji. Uważam, że jest to pozycja godna polecenia. Jeśli nie wierzycie, musicie po nią sięgnąć i sami się przekonać 😉

  • Wydawnictwo Czarna Owieczka
  • Autorzy: Christian Jeremies, Fabian Jeremies
  • Tłumaczenie: Ewa Jastrun
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 32
  • Przedział wiekowy: 3+
  • Wymiar: 270 mm x 340 mm
  • Rok wydania: 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *