Jak zwierzęta śpią? Książka ciekawostek od Jiříego Dvořáka i Marii Štumpfovej

Książka dla dzieci Jak zwierzęta śpią?

„Jak zwierzęta śpią?” napisana przez Jiříego Dvořáka i zilustrowana przez Marię Štumpfovą – prosta i zaskakująca książka dla dzieci o zwyczajach zwierząt związanych ze snem. Prosta, bo nie ma w niej akcji, która trzyma w napięciu, a zaskakująca, ponieważ jest niesamowicie ciekawa. Może dla dorosłej osoby nie będzie odkrywcza, ale dla młodego czytelnika – zdecydowanie! Książka ta zachwyca treścią, której nie jest dużo, ale jest tak wartościowa, że nie sposób nie powracać do niej. Składa się z szesnastu opisów, w zasadzie małych notek, zwyczajów związanych ze snem różnych zwierząt. Notki te zawierają ciekawostki o zwierzętach, które są podane w lekkiej formie i wzbogacone o inteligentne dowcipy. Czytasz je, patrzysz na piękne ilustracje, które zajmują praktycznie całą przestrzeń i idealnie dopełniają te nienarzucające się notki, i nie możesz powstrzymać się od uśmiechu. Tak, własnie takie ta książka wywołuje u mnie emocje. I nie jest to absolutnie książka, po której chce się wpaść w objęcia Morfeusza, lecz co najmniej dowiedzieć się czegoś więcej i pomarzyć….

Książka dla dzieci Jak zwierzęta śpią?

Jiří Dvořák wybrał do swojej książki „Jak zwierzęta śpią?” różne zwierzęta. Na stronach znajdziemy śpiące flamingi i pelikany, foki i wydry, żyrafy i wielbłądy, papugoryby i pytony zielone, koty i psy. Wszystkie zwierzęta w książce śpią, śpią w charakterystyczny dla siebie sposób, ale nie dla nas. Jedne śpią na stojąco, inne śpią na klęczkach, a jeszcze inne śpią w locie czy też w bąblu utworzonym z własnej śliny. Te wszystkie zebrane ciekawostki sprawiają, że książka czaruje. Czaruje prostotą, urokiem i zachęca do poznawania przyrody i jej tajników.

Najlepszą recenzję tej książki wystawią zapewne dzieci. Moja córka jeszcze przy pierwszej stronie stwierdziła: „WOW”! Jak często można zobaczyć zachwyt dziecka książką tuż po przeczytaniu pierwszej strony?! Teraz jak już jest zaprzyjaźniona z tą książką, często chce czytać tylko o wybranych, ulubionych zwierzętach. Nie raz próbuje naśladować śpiące zwierzęta z pytaniem o to, dlaczego my tak nie potrafimy spać i jak śpią inne zwierzęta ;)?

Książka dla dzieci Jak zwierzęta śpią?

  • Wydawnictwo Muchomor
  • Autor: Jiřía Dvořáka
  • Ilustrator: Marie Štumpfová
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 36
  • Przedział wiekowy: 3+
  • Wymiar:  18×25 cm
  • Rok wydania: 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *