WeeRide Co-Pilot – rower doczepiany

Lubicie rodzinne przejażdżki rowerowe? My je kochamy! Jednak córka wyrosła już z fotelika i na ten sezon musieliśmy pomyśleć o czymś, co by nam umożliwiało wspólne nabijanie kilometrów z córką bez marudzenia, lecz z odpowiednią dawką wysiłku, zadowolenia i bezpieczeństwa. Znaleźliśmy rozwiązanie. Chciałabym podzielić się z Wami swoją opinią o pewnym genialnym wynalazku. Może nie jest idealny i nie każdego oczekiwania zadowoli, ale Emilka jest zachwycona i my również. Mowa jest o przyczepce rowerowej WeeRide Co-Pilot, z której korzystamy od kilku tygodni.

Czym jest WeeRide Co-Pilot?

Właściwie to trudno nawet określić czym jest Weeride Co-Pilot. Jest to rower jednokołowy dla dziecka, który doczepia się do roweru osoby dorosłej – powstaje taki trzykołowy tandem. Umożliwia dziecku jazdę razem z Tobą na rowerze, a jednak tak jakby trochę na swoim rowerku. Emilka po każdej naszej wspólnej przejażdżce twierdzi, że ona jest prawdziwą rowerzystką! Jest niesamowicie zadowolona z przejazdów i nie może doczekać się kolejnych.

Rower doczepiany WeeRide Co-Pilot jest pomyślany dla dzieci w wieku 4-9 lat. Dolna wiekowa granica wyznaczona jest jak najbardziej odpowiednio. Dla młodszego dziecka nie ma po co kupować takiej przyczepki, ponieważ nie sięgnie ono do pedałów (najlepiej sprawdzić to podczas zakupu). Co prawda można regulować siodełko, ale bardziej dostosowując je do dziecka starszego niż młodszego. Doczepiany rower posiada również regulowaną kierownicę (jednak tylko do pochylenia; nie ma mozliwości regulacji góra-dół) i wstawianą z tyłu chorągiewkę.

Przyczepka WeeRide Co-Pilot pozwala dziecku na pedałowanie, jak na zwykłym rowerze. Jeśli dziecko zmęczy się, może nie pedałować wcale. Prędkość roweru i kierunek jazdy są kontrolowane przez osobę dorosłą. Nie ma niebezpieczeństwa, że dziecko niespodziewanie przyśpieszy lub zjedzie z trasy.

WeeRide Co-Pilot - rower doczepiany

Cechy WeeRide Co-Pilot
 • łatwy w montażu (bez większych problemów można WeeRide Co-Pilot zamontować do roweru dorosłej osoby lub też odczepić na czas transportu, przechowywania, wypraw rowerowych bez dziecka)
 • składana rama (cecha niesamowicie istotna, ponieważ pozwala przewozić przyczepkę w bagażniku samochodu)
 • solidne zaciski elementów przyczepki jak i solidne mocowanie do roweru dorosłej osoby (zabezpieczenie przed przypadkowym odkręceniem się)
 • rama przyczepki jest wykonana w taki sposób, że jeśli ktoś posiada na swoim rowerze bagażnik, nie bezie musiał go demontować
 • pewnym ogranicznikiem, do którego trzeba się przyzwyczaić, jest duży promień skrętu (przyczepka nie pozwala na ostre skręcanie)
 • nieco krótki błotnik z tyłu (jednak nie jest to wielki problem, jeśli omija się kałuże)

WeeRide Co-Pilot - rower doczepianyWeeRide Co-Pilot - rower doczepiany

Specyfikacja WeeRide Co-Pilot (według producenta):
 • waga <11 kg
 • pasuje praktycznie do wszystkich rowerów
 • możliwość przewożenia dzieci do 45 kg
 • zalecany dla dzieci w wieku 4-10 lat
 • rozmiar koła Co-Pilot 20″
 • mocna rama pasuje do rowerów o wielkości kół do 26″, 27,5″, 29″, 700c
 • dostępne różne kolory: srebrny, różowy, zielony, biały

Do odwiedzenia: WeeRide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *