Prace z kasztanów

Macie już uzbierane kilogramy kasztanów? My tak! Emilka uwielbia zbierać kasztany. Szuka ich pod każdym kasztanowcem 🙂 Wypycha sobie nimi kieszenie, wypycha nimi moje kieszenie i wszystkie torby, torebki i wiaderka. Samo zbieranie i poszukiwanie daje jej niesamowicie dużo frajdy, a wykorzystanie kasztanów do zabawy w domu dodatkowo napędza. Które dziecko tak nie ma?

Pomysły na zabawy z kasztanami

Poniżej prezentujemy nasze pomysły na zabawy z kasztanami

Ludziki z kasztanów

Świetna zabawa z dzieckiem. Moja córka uwielbia odgrywać rólki, więc zrobienie ludzików z kasztanów jest dla niej dodatkową atrakcją przez zabawą w teatrzyk. Inspiracji do zrobienia ludzików z kasztanów w internecie jest wiele. My robimy najprostsze wersje ludzików, a później córka je ozdabia, zawija w papier i wymyśla dla nich jakieś imiona. Do zrobienia ludzików są potrzebne: kasztany, coś ostrego do przedziurawienia ich oraz zapałki lub wykałaczki.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Gąsienica z kasztanów

Dobrym pomysłem jest zrobienie z kasztanów gąsienicy lub nawet dużego węża. Świetna zabawa, a przy okazji dziecko ćwiczy małą motorykę nadziewając kasztany na sznurek lub linkę.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Liczenie kasztanów

Przy pomocy kasztanów nieźle idzie nauka liczenia 😉 Wariantów jest dużo, najprostszym jest policzeni kasztanów i ułożenie obok nich odpowiedniej kartki z cyferkę.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Układanie szlaczków z kasztanów

My zamiast szlaczków układamy literki, a z literek imię. Dziecko bawi się i uczy się literek. Można tak się bawić zarówno w domu, jak i na spacerze. Na spacer trzeba tylko zabrać kredę.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Rysowanie kasztanami

Pomysł podchwycony ze świetnego bloga Mojedziecikreatywnie.pl. Do miski/pojemnika wkładamy czystą kartkę, dodajemy farby w różnych miejscach kartki, wkłądamy kasztany i trzęsiemy. Powstają strasznie fajne i kolorowe abstrakcje. Moja córka tak wyczarowała serię obrazków pod tytułem „Cztery pory roku”. Bawiła się przy tym wyśmienicie.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Pieczątki z kasztanów

Z kasztanów można zrobić niesamowicie fajne pieczątki. Na kasztan tylko trzeba przykleić naklejkę piankową. Gotowe! Można robić pieczątki z farb lub też wykorzystać tusz do pieczątek.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

Wazonik z kasztanów

Można spróbować z kasztanów zrobić coś bardziej skomplikowanego, co będzie przez chwilę cieszyć oko. My robiłyśmy wazonik wykorzystując do tego klej na gorąco i puszkę po kawie. Widziałam w internecie także wieńce świąteczne i inne dzieła sztuki. Cóż, wystarczą tylko chęci i wyobraźnia.

Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiemPrace z kasztanów - zabawy z dzieckiem Prace z kasztanów - zabawy z dzieckiem

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *