Pająki – prace plastyczne z dzieckiem

Dzieci zawsze pragną nowych zabawek! W sumie kto by nie chciał? W sklepach z zabawkami od kolorów, nowości i ulubionych bohaterów kręci się w głowie. Nie tylko Emilce, mi również! Tak, tak… Jestem jak małe dziecko 🙂 Uwielbiam zabawki i uwielbiam bawić się z córką. Jednak gdzieś ten racjonalny dorosły we mnie tkwi i próbuję nie wydawać fortuny na chwilowe radości córki. Próbuję tworzyć zastępcze zabawki w domowym zaciszu wspólnie z córką.

Nie tak dawno na warsztat wzięłyśmy pająki. Tworzyłyśmy swoje pajączki w ramach walki z małymi „straszkami domowymi”.  Macie takie? My mamy kilka. Do nich zaliczają się właśnie pająki. Nie jest to  fobia, ale małe cuś. Nie raz Emilka wchodzi do łazienki i szybko wraca. Mamo pod wanną mieszkają pająki! Teraz pająki mieszkają na jej łóżku. Właściwie to wiszą nad nim. Jakoś z nimi jest raźniej 😉 Tego nie wiem na pewno, ale córce się podobają.

Nasze pająki powstały w ramach wtórnego wykorzystania w większości rzeczy niepotrzebnych: pojemniczków, koralików, opakowań po jajkach niespodziankach, patyków dla balonów, rurek, kawałków sznurka itp.  W zasadzie można je zrobić ze wszystkiego. Najważniejsze jest, żeby mieć coś, co będzie przypominać  głowotułów i odwłok (u nas to jedna część), odnóża i oczy. Tyle! Jeśli chcemy je robić nie tylko z papieru, a z różnych materiałów – trzeba mieć dobry klej. To jest cała filozofia! A zabawa świetna gwarantowana w trakcie i po!

P.S. Robienie pająków warto połączyć z czytaniem książki Co robią pająki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *