Muffiny – świetna zabawa z dzieckiem!

Emilka uwielbia spędzać ze mną czas w kuchni. W zasadzie wszystko robimy razem… no prawie wszystko 😉 Jednak naszym hiciorem kuchennym są babeczki. Dlaczego? Po pierwsze, są łatwe i szybkie w przygotowaniu, dziecko nie nudzi się. Po drugie, można je udekorować wraz z dzieckiem/ dziećmi. Wspólne robienie babeczek to nie tylko świetna zabawa, a także rozwój, wspieranie integracji sensorycznej u dziecka (zdolności dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu).

Jak my to robimy? Córka wszystkie składniki sama wsypuje i wlewa do misek (poza roztopionym masłem 🙂 ), sama miesza i nakłada gotowe ciasto do foremek. Bawi się przy tym wyśmienicie, szczególnie odbijając rączki w mącę, zasypując łyżeczkę czy kawałki jabłek! Które dziecko nie lubi dotykać czegoś nowego, przesypywać, przekładać, mieszać łyżeczką? Poznawanie przez dotykanie!

Dekoracja babeczek może być równie atrakcyjna, co przygotowywanie ciasta. Przekonałam się o tym ostatnio, kiedy to Emilia wraz ze swoimi kuzynkami robiła z  babeczek myszki i króliczki (która babeczka jest czym, trudno odszyfrować, ale chyba nie to się liczy.

P.S. Jak ktoś nie ma sprawdzonego przepisu na muffiny, polecam Bardzo dobre muffiny z jabłkami z Niebo na talerzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *