Lubię wszystkie misie!

Światowy Dzień Pluszowego Misia już za kilka dni. Obchodzony jest 25 listopada. Został ustanowiony w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.  Ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej. W 1902 roku Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Łowy były niezbyt udane, ale po kilku godzinach jeden z towarzyszy prezydenta USA postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Oczywiście zwierzątko było przerażone i natychmiast zostało uwolnione. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił go (niedźwiadka mam na myśli  🙂 ) na rysunku w waszyngtońskiej gazecie.  Zauważył ten rysunek jeden z producentów zabawek, który zaczął produkować i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear (dzisiaj tak określamy wszystkie pluszowe misie, po angielsku oczywiście).

U nas w domu Dzień Misia jest codziennie.  Misie to są ulubione pluszaki Emilki, z którymi ona dużo się bawi i śpi. Codziennie mamy organizowane przyjęcia urodzinowe, na które są zaproszone wszystkie misie i nie tylko. Codziennie jakaś maskotka coś świętuje. To jest jedna z ulubionych zabaw córki w ostatnim czasie.

Dzień Pluszowego Misia trzeba odpowiednio uczcić. Polecam kilka misiowych propozycji. Będą ukazywać się w kolejnych postach.

Na start polecamy z Emilką prosty sposób na kartki.  Mogą być różnych rozmiarów. Można użyć różnorodnych materiałów. Wszystko zależy od pomysłu i kreatywności. Na początek są potrzebne dwie kartki: jedna czysta, druga – z wydrukowanym lub narysowanym obrazem. Z tej drugiej wycinamy środek lub poszczególne elementy obrazu, a pierwszą zamalowujemy lub zaklejamy czymś. Następnie sklejamy kartki ze sobą tak, żeby powstał estetyczny obrazek:) Prosta technika, ale jaka bardzo zajmująca i efektowna. Powstałymi w ten sposób kartkami można z pewnością obdarzyć członków rodziny ;), polecam Babcie i Dziadków! Na drugiej stronie będzie wystarczająco dużo miejsca na list lub dodatkową twórczość, a całość można ozdobić naklejkami (jedna z ulubionych czynności mojej córki).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *